Ogłoszenia dla rodziców

CZYTANIE NA DRUGIE ŚNIADANIE

Głośne czytanie dzieciom to najpiękniejszy czas, jaki możemy zaoferować najmłodszym. Wystarczy kilkanaście minut dziennie spędzonych wspólnie nad lekturą. Podczas czytania dziecku zaspokajamy jego emocjonalne potrzeby.

Dzisiaj Naszym gościem specjalnym była mama Piotruśia z grupy Wróbelka, Pani Magdalena Zdrowowicz. Pani Magdalena przeczytała dzieciom książke z serii Kicia Kocia ” W przedszkolu” oraz „Poznaje Strażaka”. 

DZIĘKUJEMY !

SADZIMY RZEŻUCHĘ

W Naszym Przedszkolu rozpoczynamy przygotowania do Świąt Wielkanocy !

W grupie Wróbelka Elemelka zasadziliśmy rzeżuchę. 

 

 

DZIEŃ WODY

W Naszym Przedszkolu z okazji Światowego Dnia Wody zostały zaprezentowane ekseprymenty, które przygotowała dla Nas Pani Agata Wilman, mama dwóch wspaniałych dziewczynek Milenki i Martynki z Naszego Przedszkola. 

Serdczenie DZIĘKUJEMY za tak wspaniały wsytęp !

BAL WIOSNY

W piątek 21 marca 2023r. w przedszkolu odbył się „Bal Wiosny.” Wzięły w nim udział wszystkie grupy. Dzieci bawiły się wspaniale, prezentując z dumą kolorowe i bardzo ciekawe stroje balowe, przygotowane przez Rodziców. Skoczna muzyka o tematyce wiosennej zachęcała wszystkich do oryginalnych pląsów, dostojnych walczyków i tańców „skakańców.”

PASOWANIE

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w „Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 14” odbyła się  15 marca. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z grupy „Wróbelka”. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla niektórych był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka  kredką przez Panią Dyrektor . Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

 

 

KONCERT „WIOSENNA WYPRAWA NA KONIEC ŚWIATA”

Dzisiejsze spotkanie muzyczne zatytuowane „Wiosenna wyprawa…” było opowieścią „Baltazar gąbka”  . Poznaliśmy postać , muzykę ilustracyjną- której zadaniem jest dźwiękowa ilustracja zjawisk realnych np. śpiew ptaków czy szmer strumyka. Wysłuchaliśmy muzyki granej na trąbce. Rzeczywiście wiosna tuż, tuż…

 

Skip to content